Dzień Edukacji Narodowej 2022

Aktorzy z teatrzyku Abrakadabra przed publicznością złożoną z uczniów klas IV - VIII.jpg

13 października 2022 r. podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani wicedyrektor Marta Grzybowska wręczyła akty przyznania stypendium Dyrektora Szkoły najlepszym uczniom klas V - VIII (lista stypendystów - do pobrania na dole strony).
   Następnie na scenę wkroczyła młodzież z zespołu teatralnego ,,Abrakadabra". Rozbawili i wzruszyli swoich rówieśników na widowni mistrzowską (jak zawsze) grą aktorską i bardzo udanymi popisami wokalnymi.
   Po południu młodzi aktorzy wystąpili przed publicznością złożoną z obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Występ nagrodzono bardzo zasłużonymi, długimi i gromkimi brawami.
   Po raz pierwszy w historii szkoły społeczność uczniowska przyznała nauczycielom niezwykłe wyróżnienia w równie niezwykłych kategoriach.  Przewodnicząca Samorządu Szkolnego i jej dwie zastępczynie wręczyły nagrody w następujących kategoriach:
Kategoria 1.: MIŁOŚNIK KARTKÓWEK – p. Anna Kotowska – matematyka.
Kategoria 2.: MIKROFON ROKU – p. Mirosława Kalina – historia.
Kategoria 3.: FRANCJA – ELEGANCJA – p. Bożena Warzecha-Krasnowska – biologia.
Kategoria 4.: BRATNIA DUSZA – p. Aneta Polak-Karpowicz - język polski.
Kategoria 5.: OAZA SPOKOJU – p. Agnieszka Smoleńska – język polski.
Kategoria 6.: ŻARTOWNIŚ ROKU – p. Robert Gierasimiuk – informatyka.
Kategoria 7.: MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY – p. Andrzej Bondar - matematyka.
Kategoria 8.: THE BEST OF THE BEST – p. Alan Miller - historia.
    W kolejnej części uroczystości przedstawicielki Rady Rodziców złożyły zebranym życzenia i na ręce dyrektora szkoły przekazały słodki upominek. Dyrektor, pan Andrzej Uścinowicz podziękował rodzicom za ciepłe słowa i miły gest, dzieciom z grupy ,,Abrakadabra" i ich opiekunce pani Anecie Polak-Karpowicz za wspaniały występ. Pan dyrektor życzył całej szkolnej społeczności udanego roku szkolnego i wielu sukcesów. Pogratulował pani wicedyrektor Marcie Grzybowskiej i panu Andrzejowi Danielukowi nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku, po czym wręczył nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi nagrody Dyrektora Szkoły .
    Nad techniczną stroną uroczystości czuwał (jak zwykle) pan Stanisław Łazuk.