Dziękujemy za wspaniały Festyn Rodzinny!

9 113 złotych i osiem groszy!!! Tyle uzbieraliśmy 14 grudnia 2023 r. podczas festynu świątecznego. Ogromnym powodzeniem cieszyły się wypieki rodziców - ciasta i różne smakołyki na słodko. Można było kupić również wykonany ręcznie stroik świąteczny, napić się kawy i herbaty, a także kupić książkę.

Hitem tegorocznej imprezy szkolnej były licytacje. Aukcja usług i przedmiotów przekazanych szkole przez sponsorów i rodziców to pomysł Rady Rodziców działającej przy SP 43. Największą popularność zdobyła… piłka i książka pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej z limitowanej serii wydanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z faksymile podpisu Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy i Prezydenta Andrzeja Dudy.

Była też loteria, karaoke, malowanie twarzy i mnóstwo kącików kreatywnych, m.in. stoiska plastyczne i językowe. Można było zrobić zdjęcie z Mikołajem w foto budce, wyżyć się sportowo na sali gimnastycznej i zakupić świece Caritas i Eleos. Wszyscy dobrze się bawili, a szkole udało się zebrać pokaźną kwotę na remont. Środki zebrane podczas festynu zostaną przekazane na konto Rady Rodziców, a następnie przeznaczone na renowację sal lekcyjnych.

Imprezę uświetniły też występy uczniów w sali lustrzanej: spektakl szkolnej grupy teatralnej „Abrakadabra” pod opieką pań Anety Polak-Karpowicz i Barbary Magnuszewskiej, zespołu muzycznego „Gadu-Gadu” pod dyrekcją pani Małgorzaty Stępniewskiej oraz piosenki świąteczne w wykonaniu najmłodszych przedstawicieli naszej szkoły – przedszkolaków pod opieką wychowawczyń grup: Krasnoludki i Sówki.

Wszystkie zdjęcia i nagrania z festynu zostały przygotowane przez uczniów ze szkolnego koła dziennikarskiego: Janka z 7a, Anię, Patrycję i Marikę 8a, Hanię i Emilkę z 4d oraz Zosię z 4a.

W przygotowanie festynu świątecznego 2023 zaangażowani byli wszyscy pracownicy szkoły wraz z uczniami i ich rodzicami. Nad organizacją całości czuwały nauczycielki: Ewa Kisiel, Anna Krasińska i Marta Sakowicz-Wiśniewska.

Dziękujemy!!!

Zapraszamy na szkolny Facebook, by zobaczyć:

- filmik z festynu

fotorelację z festynu

- piosenkę ,,Święta ludzi przybliżają" w wykonaniu zespołu ,,Gadu-Gadu"

- ,,Pastorałkę od serca do ucha" w wykonaniu zespołu Gadu-Gadu

fotorelację z występu grupy ,,Abrakadabra"