Dzieci z oddziałów przedszkolnych na spotkaniach z pisarką - Katarzyną Janowicz-Timofiejew

Zakończenie spotkania - autorka podpisuje ksiązki male.jpg

24 listopada 2022 r. do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zawitała pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew. Pisarka od 2013 roku prowadzi Wydawnictwo Niebieska Mrówka, a jako nauczyciel wychowania przedszkolnego z wieloletnim starzem organizuje warsztaty, które propagują czytelnictwo wśród najmłodszych. Jak mówi o sobie, lubi: spacery z psem, książki, filmy, muzykę, jesień, zwierzęta małe i duże, nawet te niezbyt ładne.
Po jej książeczki (,,Azorek", ,,Kotek w autobusie", ,,Niezwykłe przygody skrzata pirata", ,,Stara komoda ciotki Aldony", ,,O Antolce, co zimy nie lubiła" i wiele innych) od lat chętnie sięgają czytelnicy naszej szkolnej biblioteki.
Dzieci z grupy ,,Krasnoludki" poznały książeczkę pt. "Myszka Modnisia”. Następnie, poddając się nastrojowi i jesiennej aurze występującej w opowieści, jako różnokolorowe listeczki uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej z użyciem kolorowych chust. Wraz z Panią Kasią stworzyły również inscenizację do wierszyka opowiadającego o dębie, topoli i kasztanowcu - trzech drzewach przygotowujących się do jesieni.
Przedszkolakom z grupy ,,Sówki" pisarka czytała fragmenty książeczki pt. ,,Opowieści Gawrona”. Tu też lekturze towarzyszyły ciekawe zabawy. Słuchacze zamieniali się w liście, wiatry, dymy, mgły i deszcze, by w takt melodii tańczyć jesienny taniec z chustami. Przedszkolaki Występowały w mini przedstawieniu o jesiennych drzewach, a potem zamieniły się... w wesołą multinstrumentalną orkiestrę.
Na zakończenie warsztatów dzieci z otrzymały książeczki z imiennymi dedykacjami i autografem autorki.
Spotkanie z panią Katarzyną Janowicz-Timofiejew w obu grupach przedszkolnych odbyły się w ramach realizowanego w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.