Dni Bezpiecznego Internetu - podsumowanie

zaświadczenie.jpg

Cały luty poświęciliśmy w naszej szkole na propagowanie bezpiecznego korzystania z Intrnetu w ramach Dni Bezpiecznego Internetu.
Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorów unijnego programu „Digital Europe”.

Na pierwszym piętrze zaprezentowano gazetkę tematyczną, która służyła również jako pomoc dydaktyczna podczas lekcji z DBI.

Już 8 lutego na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas ósmych pracowali z kodami qr, wykreślankami, krzyżówkami, prezentacją komputerową - materiały zostały wykorzystane, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z zasobów interneru.

Wszyscy uczniowie klas I - III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych ,,Bezpieczni w Internecie" (z wykorzystaniem filmów z serii ,,Owce w sieci").

Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych ,,„Przygody Fejsmena. Prywatność w sieci” - lekcji stacjonarnych na podstawie materiałów przygotowanych przez PCPSI.

Uczniowie klas VI i VIII wzięli udział w lekcjach on-line przygotowanych przez PCPSI:
Klasy: VI a, VI b, VI c, VIII a - ,,Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?"
Klasa VII aVIII a - ,,Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?"
Klasa VIII b - ,,Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł"
Klasa VIII c - ,,Zmieniam świat!- czym jest aktywizm online"

21 i 22 lutego 2023 r. w szkolnej wypożyczalni najpierw młodzież z klas IV - VI, a potem VII - VIII wzięła udział w quizie z okazji DBI prowadzonym w aplikacji Kahoot. W zabawie na wirtualnym podium stanęli:
W kategorii uczniów klas IV - VI: I miejsce - Antek Kazimieruk z IV d, II miejsce - Oliwka Zambrowska i Julka Stańczuk z IV c, III miejsce - Milena Giermaniuk, Martyna Bieńkowska z IV c.
W kategorii uczniów klas VII - VIII: I miejsce - Kinga Falkowska z VIII b, II miejsce - Ola Sulima z VIII a, III miejsce - Amelia Szlędak, Martyna Kundzicz z VIII a.

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom, którzy wzięli udział w realizacji szkolnego projektu, szczególnie nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, paniom: Edycie Bruczko, Danucie Danilewicz, Katarzynie Draniewicz, Małgorzacie Gołębiewskiej, Anne Hapunik, Annie Karczewskiej i panu Andrzejowi Bondarowi.

Organizatorami Dni Bezpiecznego Internetu w SP 43 były nauczycielki bibliotekarki i nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa pani Joanna Zieziula.