Czytanie ma głos! - podsumowanie akcji

III c (3).jpg

Przez cały październik i początek listopada nasza szkoła brała udział w akcji ,,Czytanie ma głos!”, której celem jest zachęcenie do głośnego czytania dzieciom, rozwijanie zainteresowań czytelniczych klasyką literacką oraz promowanie literatury na wolnych licencjach dostępnej na portalu „Wolne Lektury”. Organizatorami akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku i białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
O wcześniejszych wydarzeniach związanych w ramach tej imprezy pisaliśmy już wcześniej. Ostatnia odsłona akcji polegała na czytaniu dzieciom z klas trzecich przez Kingę i Emilkę – siódmoklasistki z Klubu ,,Poczytaj mi przyjacielu” (Klubu PMP) tekstu Joanny Papuzińskiej ,,Skarb matki”.
Baśń jest oczywiście dostępna na portalu ,,Wolne lektury”.

Poniżej zamieszczamy link do padletu podsumowującego akcję ,,Czytanie ma głos!” w naszej szkole: