Czytanie ma głos! - II miejsce

W listopadzie 2023r. zostały ogłoszone wyniki wojewódzkiego konkursu promującego głośne czytanie pod hasłem ,,Czytanie ma głos". Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Białymstoku. W III edycji akcji uczniowie czytali - jak zwykle - fragmenty tekstów literackich dostępnych na wolnych licencjach. W tym roku były to książki Janusza Korczaka.

Naszą szkołę w międzyszkolnej rywalizacji reprezentował Gabriel Roszkowski, uczeń klasy II c. Gabryś odczytał fragment książki Janusza Korczak pt. ,,Kajtuś Czarodziej".

W głosowaniu na profilu facebookowym akcji ,,Czytanie ma głos" Gabryś uzyskał ogromną liczbę lajków (aż 865!) i zajął dla naszej szkoły II miejsce.

Na początku grudnia pani dyrektor Aneta Dziewiątkowska przekazała Gabrysiowi dyplom od organizatorów oraz nagrody i podziękowanie od dyrektora SP 43. Koledzy nagrodzili zwycięzce wielkimi brawami!

Serdecznie gratulujemy Gabrysiowi talentu i odwagi!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom i Przyjaciołom naszej szkoły dziękujemy za ogromną mobilizację podczas głosowania. Rywalizacja do ostatniej chwili była bardzo zacięta. To dzięki Wam nasza szkoła - reprezentowana przez Gabrysia - znalazła się na wirtualnym podium.

Gabrysia do występu przygotowała wychowawczyni - pani Bogusława Jaskulska.

Zapraszamy do przypomnienia sobie tekstu czytanego przez Gabrysia - TU.

Koordynatorki szkolnej akcji ,,Czytanie ma głos"-
nauczycielki bibliotekarki: Dorota Jabłońska, Justyna Mojsewicz