Ciekawsze zajęcia dzięki PO WER

Polski dla cudzoziemców po wer 1.jpg

Dzięki projektowi PO WER ,,Zgodnie współpracując, nauczymy się więcej – kontynuacja” w szkole pojawiły się nowe tablety, które pomagają realizować cele projektu:

- zwiększanie wrażliwości na różnorodność społeczną, językową i kulturową uczniów;

- rozszerzenie przez pracowników posługiwania się nowoczesnymi technologiami (TIK)

Rezultatem tych działań dla uczniów jest zwiększenie ich szans edukacyjnych oraz lepsze przygotowanie do przyszłego udziału na rynku pracy. Nauczyciele biorący udział w projekcie stosują metody pracy poznane podczas mobilności oraz realizują europejską, globalną wizję rozwoju edukacji.

Ponieważ w szkole coraz więcej jest uczniów z doświadczeniem migracji, zakupione dzięki szkolnemu projektowi PO WER tablety bardzo przydają się między innymi na zajęciach ,,dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców".