Akcja zbiórki darów dla Ukrainy

logo wspieramy Ukrainę dłonie trzymają niebiesko żółte serce.jpg

Szanowni Państwo,
zwracamy się z serdeczną prośbą o włączenie się w akcję zbiórki darów dla Ukrainy.

DARY MOŻNA PRZYNOSIĆ OD WTORKU 01.03.2022 W GODZINACH 8:00-18:00 DO SALI 024 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 43 W BIAŁYMSTOKU.

Zgodnie z wytycznymi zbieramy tylko rzeczy z poniższej listy produktów do zbiórek rzeczowych i żywnościowych:
NOWE KOCE, ŚPIWORY, KARIMATY

LATARKI

POWERBANKI

OPASKI UCISKOWE

ŚRODKI OPATRUNKOWE I MEDYCZNE (Szczególnie potrzebne):
koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków
oraz
woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła
spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA (Szczególnie potrzebne):
dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, słodycze typu czekolady batony, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.

ŚRODKI HIGIENICZNO-CHEMICZNE
pampersy dla dorosłych, podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI
kaszki, mleko, soczki, dania gotowe słoiczkowe, chrupki do mleka.

Prośba organizatora:
- Żywność jest szczególnie potrzebna!
- Prosimy tylko o nowe, lekkie koce!
- Nie zbieramy odzieży ani nowej ani używanej. Jeśli będzie zgłoszona taka potrzeba to będzie zorganizowana oddzielna zbiórka na odzież.
- Nie zbieramy zabawek, maskotek.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.