45. Ogólnopolski Turniej BRD - etap powiatowy

miasteczko ruchu drogowego.jpg

23 kwietnia w naszej szkole odbył się powiatowy finał 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Przed turniejem odbyła się króciutka część artystyczna, podczas której dzieci z klasy IIa zaśpiewały piosenkę o szacunku i tolerancji, a aktorzy ze szkolnego teatrzyku ,,Abrakadabra" przybliżyli zebranym postać patronki naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości była Podlaska Kurator Oświaty, przedstawiciele Departamentu Edukacji, WORDu, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej i PCK.

W turnieju wzięło udział 21 drużyn z białostockich szkół. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodsza - grupa I i starsza - grupa II.

Oto zwycięzcy:

Grupa I :
A)indywidualnie
1 miejsce Zofia Krysztofiec SP nr 43 w Białymstoku
2 miejsce Jan Oświeciński SP32 , ZSO MistrzostwSportowego nr 3 w Białymstoku
3 miejsce Ignacy Jurasz SP nr 29, ZSO Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Białymstoku

B)zespołowo
1 miejsce Krzysztof Kościukiewicz, Jan Szymański, Amelia Kondraciuk, Zofia Krysztofiec - SP nr 43 w Białymstoku
2 miejsce Aleksandra Hanasiuk, Justyna Urban, Stanisław Keńdzia, Rafał Matyszczyk - ZSP nr 6, SP nr 42 w Białymstoku
3 miejsce Milena Popławska, Maria Woroniecka, Kacper Kowalczuk, Bartosz Sienkiewicz - SP nr 38, ZSP nr 4 w Białymstoku

Grupa II
A) indywidualnie:
1 miejsce Szymon Kosiński SP nr 43 w Białymstoku
2 miejsce Julia Nikołajuk SP nr 26 w Białymstoku
3 miejsce Antoni Czajkowski SP nr 43 w Białymstoku

B) zespołowo:
1 miejsce Urszula Małachwiej, Julia Nikołajuk, Aleksandra Gryc SP nr 26 w Białymstoku
2 miejsce Antoni Czajkowski, Szymon Kosiński, Hanna Skowrońska SP nr 43 w Białymstoku
3 miejsce Arkadiusz Nasuta, Tymoteusz Trzasko, Krystian Dawidowicz SP 52 w Białymstoku

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rozpoczęcia turnieju na Facebooku Kuratorium Oświaty w Białymstoku.