15 marca - Dzień Patrona Szkoły

Tego dnia szkolny telewizor w holu głównym pokazywał informacje na temat Simony Kossak - Patronki SP nr 43 oraz zdjęcia zwierzątek nauczycieli naszej szkoły. Prezentację przygotowali uczniowie klasy V d pod nadzorem pani Izabeli Dmochowskiej-Rukat. Szkolne korytarze zdobiły piękne wystawy plastyczne wykonane pod czujnym okiem pani Barbary Magnuszewskiej.
W sali lustrzanej zebrali się uczniowie - przedstawiciele klas IV - VIII, którzy z uwagą wysłuchali piosenek w wykonaniu znakomitego zespołu muzycznego „Gadu-Gadu” oraz klasy IV b pod kierunkiem pani Małgorzaty Stempniewskiej oraz pięknych recytacji wierszy, m.in. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (ciotki Simony Kossak) starannie przygotowanych przez uczniów klasy IV d: Hanię, Gabriela, Emilię oraz Laurę pod opieką merytoryczną pani Katarzyny Draniewicz. Część artystyczną poprowadziła Zosia - uczennica klasy IV a i uczestniczka koła dziennikarskiego, która tym razem zadebiutowała w roli szkolnego konferansjera. Tę część artystyczną akademii uświetniła obecność pocztu sztandarowego szkoły i wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
W drugiej części akademii rozegrał się turniej wiedzy o Simonie Kossak pod nazwą „Milionerzy”. Wspaniale poprowadziła go pani Emilia Bielawska. Wystąpiło pięcioro uczniów wyłonionych w eliminacjach wstępnych przeprowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy. Oto wyniki finału szkolnych ,,Milionerów":
1. miejsce ex aequo Miłosz W. z klasy V b i Krystian O. z klasy VI c
2. miejsce ex aequo Hania G. z klasy IV b i Blanka K. z klasy IV b
3. miejsce Szymon Sz. Z klasy VII c
W czasie akademii odbyło się również podsumowanie konkursu poetyckiego na wiersz o Simonie Kossak. Laureatami zostali:
1. miejsce ex aequo Lena R. i Magdalena K. z klasy IV b
2. miejsce ex aequo Wiktor S. z klasy IV c i Eryk O. z klasy III d
3. miejsce ex aequo Jakub Ł. Z klasy IV b i Zofia W. z klasy IV a
wyróżnienia: Lena W. IV c, Aniela G. IV d, Wiktor O. VII c i Wiktoria M. VI b.
Nagrody w obydwu konkursach ufundowała Rada Rodziców. Wśród sponsorów znalazła się też Papugarnia w Białymstoku, która obdarowała dzieci biletami wstępu do Papugarni.
W konkursie poetyckim wśród nagród znalazły się książki podarowane zarówno przez Dyrektora Szkoły, jak i koło dziennikarskie.
Wszystkim uczestnikom oraz sponsorom i fundatorom nagród serdecznie dziękujemy!
Obchody Dnia Patrona trwały w sumie dwa dni. Rozpoczęły się w czwartek spotkaniami klas I - IV oraz oddziałów przedszkolnych z alpakami, które przyjechały na szkolne podwórko z Wioski Indiańskiej w Supraślu. (Relację ze spotkań dzieci z alpakami można przeczytać w trzecim numerze szkolnej gazetki „43 to my!”).

Niestety, następny Dzień Patrona dopiero za rok. Tymczasem zapraszamy do wysłuchania piosenek w wykonaniu uczniów naszej szkoły:

Piosenka ,,Pięknie żyć" w wykonaniu zespołu muzycznego "Gadu-Gadu" w składzie: Milena G., Lena K. oraz Nikola Dz.

Piosenka ,,Jesteśmy dziećmi Ziemi" w wykonaniu zespołu muzycznego "Gadu-Gadu" oraz uczniów klasy IV d